• Ново
Harmony Dreamtime Elite Highback Booster со брава - црна
zoom_in

Harmony Dreamtime Elite Highback Booster со брава - црна

DEN 959.68

Износ
check Во продавницата.

Дајте му на вашиот ко-капетан ВИП третман со целосно прикажаниот засилувач за позиционирање на елитниот ремен на Dreamtime! Засилувачот на „Dreamtime Elite High Back“ е најновата иновација во светски познатиот и наградуван семејство Dream Time, за да можете да бидете сигурни дека е опремена со златен стандард во безбедност, удобност и леснотија за употреба. Засилувачот на Dream Time Elite вклучува водечки карактеристики на безбедноста и удобноста на пазарот : ЕПЕ-апсорбирање на енергија од ЕПЕ низ целото седиште нуди неспоредлива заштита од несреќи со целото тело. Наклонетиот авион на седиштата и големата анти-компресија шуплина се штитат од подморнинг и премија за пени за удобност и меки ткаенини перница вашето дете за удобно возење. За ваша погодност, елитата со Dreamtime сега вклучува прилагодлив потпирач за глава од 1 рака, со 6 висини и како и секогаш, се претвора во бустер за грб, откако вашето дете ќе го надмине потпирачот за грб. Исто така, вклучува и држач за чаша, водич за појас на рамо и целосна гаранција од 1 година. Ги надминува стандардите на САД FMVSS 213.2. Опсежен опсег на тежина : Одговара на децата 13,6-50 кг (30-110 фунти) и 86,4-144,8 см (34-57 инчи) високи и во режими без повратни и без грб. Дизајнот на цврста структура гарантира максимална безбедност за главата, телото и бутовите на вашето дете. Пена што апсорбира енергија ЕПЕ во текот на седиштето за дополнителна удобност и апсорпција на енергија во несреќа. Лесно се претвора во бустер без грб. Прилагодлив прилог на главата со 1-рака, 6-позиција. Анти-вртежниот потпирач за грб го задржува вашето дете затворено и заштитено во судир. Прилагодливата брава од 1-рака, предниот дел од прицврстувачите (долните сидра и тетрите за деца) го обезбедува засилувачот на седиштето на возилото. Дизајнот на патеката за анти-подмирување на ременот го спречува детето да се лизга под скутниот појас на удар. Визуелно изразените водичи за ремени промовираат точна рата на безбедносниот ремен. Ултра-плус, премиум седиштето со целосна обвивка е направена со микросуед и дополнителна пена за максимална удобност. Премиум седиштето е отстранлив за машинско миење. Уникатниот дизајн на седишта во форма на V, мазна контурирана го штити тапацирот на вашиот автомобил и е многу потребен заштеда на простор, овозможувајќи подобро вклопување во кој било вид на возило и лесен пристап до безбедносниот ремен. Се вклопува во 3-многу во повеќето возила. Вклучува практичен држач за чаша/закуска што може лесно да се инсталира од двете страни на засилувачот. Вклучен Водич за безбедност на појасот на рамената. 6-годишно истекување по датумот на производство. 1-годишна гаранција.

Им се допаѓа и на купувачите..