• Ново
Трговска марка ликовна уметност „Патка раса“ платно уметност од Мишел Кембел
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност „Патка раса“ платно уметност од Мишел Кембел

DEN 768.00

Износ
check Во продавницата.

Уметник : Мишел КембелСубјект : Animals Tyle : Електрикпродукт Тип : Галерија-обвиткано платно Арт. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Мишел Кембел „Патка раса“ платно уметност.

Им се допаѓа и на купувачите..