• Ново
Соби за трговска марка „Соби покрај морето“ платно уметност од Едвард Хопер
zoom_in

Соби за трговска марка „Соби покрај морето“ платно уметност од Едвард Хопер

DEN 2601.60

Износ
check Во продавницата.

Уметник : Едвард Hoppersubject : Fantasy Style : Trational Product Type : Gallery-завиткано платно Artthis подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има шут од внатрешната врата со отворена вода веднаш надвор. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење За создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Заштитени марки за ликовна уметност „Соби покрај морето“ платно уметност од Едвард Хопер.

Им се допаѓа и на купувачите..