• Ново
Атлетски работи Бебе и дете за момчиња, товарни џогери, големини од 12 метри-5Т
zoom_in

Атлетски работи Бебе и дете за момчиња, товарни џогери, големини од 12 метри-5Т

DEN 2.00

Износ
check Во продавницата.

Атлетски работи товарни џогери додаваат неспоредлива разноврсност на секоја активна гардероба на момчиња! Без разлика дали се обидуваат или трчаат наоколу, овие џогери го одржуваат удобен со технологија за влага и еластична лента за половината за дополнителна удобност на истегнување. Што и да сака да направи, овие џогери сигурно ќе продолжат! Материјал : 48% полиестер/38% рециклиран полиестер/14% спандекс. Грижа : Машината за перење. Земја на потекло : Увезен. ФИТ : Опуштено. Затворање : стил на влечење; Еластична половината со влечење. Ockебови : Две предни џебови на товар. Карактеристики : Еластични манжетни; Ткаенината за влага за губење на влага помага да се избрише влагата. Товари џогери за момчиња за бебиња и мали деца од атлетски дела.

Им се допаѓа и на купувачите..