• Ново
Beверови на Мезозоик: Xenoceratopops remostensis- 1 18-та скала Акција на диносаурус- 14 Артикулирана колекционерска минијатура, рачно насликана
zoom_in

Beверови на Мезозоик: Xenoceratopops remostensis- 1 18-та скала Акција на диносаурус- 14 Артикулирана колекционерска минијатура,

DEN 239.52

Износ
check Во продавницата.

Beверови на мезозоичното дејство Слика : Ксеноцератопс Формостензис - 1/18 -та скала Диносаурус Акција фигура ака (туѓо роговиден лице). Серија Ceratopsian - Оваа цератопска фигура мери долга 14 ″ и има 20 точки на артикулација. Вклучува картичка за колекционерско тргување, уникатен лист за приказ на позадина и лист за инструкции. Пакувањето се одликува со печатење со црвена фолија со пакет уметност од Раул Рамос.Диносаурус Факти : Должина : Долга до 6м (20-ти). Локација : Најзначајна формација Алберта, Калифорнија. Временски период : Доцниот Кретаус 80 M.Y.A. Наречен од : Рајан, Еванс и Шепард, 2012 година. Првиот цератопсиан опишан од најистакнато формирање, Ксеноцератопс исто така беше најстариот познат цератопсијан во Канада за време на своето откритие. Неговото име „Ксенос“ значи туѓо или странско, упатување на недостаток на цератопски видови од таа област. Студио за креативно astвер : Откријте волшебни и научно точни модели на диносаурус. Нашата широка колекција е совршена за ентузијасти на диносауруси како себеси кои бараат автентични и животни колекционери. Колекционерските фигури на дејствување на диносаурусите со максимална артикулација се нешто што ние се гордееме со создавање. Ве покануваме да се потопите во заборавениот свет на убавина и силни органски форми. Beверовите на линијата за играчки во Мезозоик започнаа како кампања Kickstarter во 2016 година за серијата Raptor, од тогаш има уште две успешно финансирани кампањи на Kickstarter за BOTM со серијалот Ceratopsian (2019) и серија на Tyranno Saur (2021). Beверови на Мезозоик е научно точна играчка линија што ја слави предисториската природна историја во реален и интерактивен медиум. Артикулирана слика : Оваа акција од 1/18 скала има 20 точки на артикулација. Цврстата артикулација прави некои силни пози . високо детални : рачно насликана фигура : мерки 14 "долги и 7,5" високи. Детална база со позиција на шипка. Карактеристики детално скулптурирање и сложена боја за реален изглед . Научно точна колекција : Вклучува целосна боја на дисплеј во позадина и картичка за колекционер. Исклучителни реплики на диносаурус во скала, кои се засновани на наука и години на темелно истражување . Приказ во или надвор од кутијата : Праисториските beверови одеа по земјата долго пред нашето време. Со својот уникатен дизајн на пакетот, гордо прикажете на вашата полица во или надвор од неговата пакување. Одлична идеја за подароци за ентузијасти во диносаурус . Серија на Сератопсијан : За време на периодот на Криста, група на диноси кои беа сквоти во раст, но многу моќни ја шетаа земјата. Групата Цератопсија беше претежно составена од големи, тревопасни диноси кои имаа клунови и рогови.

Им се допаѓа и на купувачите..