• Ново
Дизајн Куќа Кембриџ Влез Копчето И Еден Цилиндар Ќор-Сокак Масло Нанесуваат Бронза
zoom_in

Дизајн Куќа Кембриџ Влез Копчето И Еден Цилиндар Ќор-Сокак Масло Нанесуваат Бронза

DEN 5907.20

Износ
check Во продавницата.

Дизајнерската Куќа 701813 Кембриџ 2-Насочен Ќор-Сокак И Копчето За Влезната Врата се користи на предните и задните врати. Завршено во бронза нанесуваат нафта и наменета за левата или десната врата, ова копче и ќор-сокак се вклопуваат во двата најчести задни сетови во САД (задниот дел е растојанието од работ на вратата до центарот на дупнатината), кои се 2-3/4 инчи и 2-3/8 инчи. Завртката за бравата од 1/2 инчи е обложена со никел и не попушта еднаш на место. Користете го ова копче на стандардни врати со дебелина од 1-3/8 инчи и 1-3/4 инчи. Овој производ има 1 инч од 2-1/4 инчи радиус агол предната плоча и 5-пински безбедност. Ако ја подготвувате вратата за инсталација, вкрстената дупка треба да биде со дијаметар од 2-1/8 инчи. Отворот на работ треба да биде со дијаметар од 1 инч. Овој производ Е ANSI Одделение-3 сертифициран и оценет за станбена безбедност.Овој производ доаѓа со 5-годишна механичка и 5-годишна гаранција за ограничена завршница Завршена во бронза нанесуваат масло и наменета за врати од левата или десната рака. АНСИ Одделение - 3 Сертифициран за станбена безбедност. Одговара на 2-3/4-инчни и 2-3/8-инчни задни сетови; Одговара на 1-3/8-инчни и 1-3/4-инчни дебели врати. Влезна Брава; управувано од клуч на надворешноста и е со копче за вртење на внатрешноста. 5-Годишна ограничена механичка/5-Годишна ограничена гаранција за завршна обработка.

Им се допаѓа и на купувачите..