• Ново
Мастерсон Ста-Влажни Супер Про Палета Сунѓер Рефил, 3 Пкг
zoom_in

Мастерсон Ста-Влажни Супер Про Палета Сунѓер Рефил, 3 Пкг

DEN 227.84

Износ
check Во продавницата.

Користени за одржување на влажни акрилни бои, овие сунѓери треба да се користат со Ста-Влажната Супер Про Палета. Овие жолти целулозни сунѓери траат подолго и апсорбираат повеќе вода од претходните верзии на сина пена со што се намалува количината на вода потребна за одржување на влажноста на бојата. Мастерсон Ста-Влажни Супер Про Палета Сунѓер Рефил, 3/Пкг. Жолта целулоза сунѓер. Долготрајни и многу абсорбента. 10 "х 14.5".

Им се допаѓа и на купувачите..