• Ново
Уникатен Разбој Ботаника Ла Јола Килим 4' 1 6' 1 ,Слонова Коска Сина
zoom_in

Уникатен Разбој Ботаника Ла Јола Килим 4' 1 6' 1 ,Слонова Коска Сина

DEN 2.33

Износ
check Во продавницата.

Колекцијата Ла Јола може да се пофали со земјени бои и дизајни инспирирани од природата кои ја предизвикуваат убавината на живописната планинска виста. Без разлика дали барате да освежите стар дизајн или да врзете нов, еден од разновидните модели на оваа колекција сигурно ќе го надополни вашиот простор. ИЗДРЖЛИВ : Моќта се наѕираше од полипропиленски предива за да издржи деца, миленичиња и секојдневно абење на животот. РАЗНОВИДЕН : со кадифен куп и ажуриран стил, овој килим ви овозможува бесконечни апликации за дизајн во повеќе простори како што се дневни соби, спални соби, трпезарии, домашна канцеларија, ходници, калливи простории и многу повеќе!. ЛЕСНА НЕГА : кога правосмукалка користете без лента за тепање или онаа каде што можете да ја поставите лентата на највисоката поставка на купот. Ако вашиот вакуум има променливи поставки за напојување, поставете на ниско ниво. Веднаш исчистете ги дамките со благ детергент, исплакнете темелно и исушете ги. Ротирајте за рамномерно абење. ОТПОРЕН : се спротивставува на дамки, пролевање и избледување со соодветна грижа. КОМПАКТНА ИСПОРАКА : Вашиот килим ќе пристигне фабрички валани/преклопени и може да има набори од тесно пакување и компресија за време на складирањето. Овие нормално се израмнуваат во рок од 3-7 дена. Можете исто така да го намалите или отстраните туткањето со тркалање на килимот, шаблонот нагоре и масирање на наборите со рацете. Подлогата ќе се олабави за да му помогне на килимот да се постави рамно. За тврдоглавите набори, превртете го килимот и ставете влажна крпа над браздата. Користете ја синтетичката поставка и испеглајте ја влажната крпа; ова треба да го отстрани браздата.

Им се допаѓа и на купувачите..