• Ново
На Гербер Бејби Бој Пижами За Играње, 2-Пакет
zoom_in

На Гербер Бејби Бој Пижами За Играње, 2-Пакет

DEN 243.04

Износ
check Во продавницата.

Гербер Драмите За Спиење се крајните пижами за нозе! Овие меки стапала се направени со 100% памук, удобна ткаенина која совршено дише за да спречи иритација против нежната кожа на бебето. Овој производ го имавме независно сертифициран СО СТАНДАРД 100 ОД oeko-tex® за да не мора да се грижите за штетните материи во облеката на вашето бебе. Тие се соодветни за употреба како пижами за новороденчиња, бидејќи се направени да ги почитуваат сите безбедни стандарди за спиење. Секоја Игра за спиење има патент надолу по предниот дел на облеката за да овозможи лесни и брзи промени на пелените. На врвот на патентот е безбедносно јазиче со прицврстување за да се задржи патентот на место. Ова ја намалува иритацијата предизвикана од тоа што брадата на бебето ја пика патентот. Разновидноста на овие тимови навистина им дава спектакуларна вредност што сите родители ќе ја ценат. Гербер обезбедува висококвалитетни производи кои се лесни и погодни за родителите, како и симпатични и удобни за бебето. Оеко-Текс Сертификација Број : 16.ХИН.94317 Хоенштајн ХТИ Вклучува две Драми за Спиење. Предни патенти за лесни промени. Безбедносниот прилеп на врвот на патентот спречува иритација. Уметноста е отпечаток од екран и отпечаток. Карактеристики 3Д уши. СТАНДАРД 100 ОД оеко-текс®. Оеко-Текс Сертификација Број : 16.ХИН.94317 ХОЕНШТАЈН ХТИ. Ткаенина : 93% Памук, 7% Вискоза. машинско перење / сушење.

Им се допаѓа и на купувачите..