• Ново
Лолои II Одета од слонова коска од слонова коска 18 18 тепих на примерок
zoom_in

Лолои II Одета од слонова коска од слонова коска 18 18 тепих на примерок

DEN 0.67

Износ
check Во продавницата.

Со традиционалните мотиви и дизајнерските елементи кои се наоѓаат во гроздобер турски килими Ошак, колекцијата Одета се чувствува својствено врзана за минатото додека е направена од материјали за овој момент. Намалување на мекиот, но сепак издржлив полиестер, килимите во областа на Одет се достапни во широк спектар на бои. Одета може да биде парче изјава за дневна соба, мирна основа за спални соби или елегантен килим за влез. Направено во Турција. Областа за колекција Одет има разноврсен дизајн во кој има мотиви што се наоѓаат во традиционалните турски текстили. Одета е поттикната моќност од мек, но издржлив полиестер во Турција; Вакуум и чиста точка по потреба. Бојата на килимот е под влијание на вашата околина, осветлување и време на денот; Нарачување на примерок од 18 "" x 18 "" се препорачува за референца во боја. Разновидниот дизајн на Одет и материјалот со ниско одржување го прават одличен килим за дневни соби, спални соби, влезови и ходници. Лолои, семејна деловна сопственост со седиште во Далас, е една од најдобрите текстилни компании во Соединетите држави и е познат по дизајнирање инвентивни производи за значајни простори.

Им се допаѓа и на купувачите..