• Ново
Дани Гордон уметност „Ротвејлер во црвен камион“ платно уметност
zoom_in

Дани Гордон уметност „Ротвејлер во црвен камион“ платно уметност

DEN 671.84

Износ
check Во продавницата.

Уметник : Дени Гордон АртСубјект : Animals Tyle : Модерни и современи проодни типови : галерија обвиткано платно Арта ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има илустрација на Ротвејлер во кабриолет. Истакнати бои : бела, црвена, сива, кафеава, тен, розова Дани Гордонс Две одлични страсти создаваат уметност и предавање уметност на деца. Со текот на годините, Дани привлече скоро за секој предмет, но неговите омилени се кучињата! Неговите непогрешливи хумористични илустрации за кучиња ги собраа обожавателите и колекционерите низ целиот. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Без разлика дали станува збор за современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стил, ликовната уметност на трговската марка нуди разновидна висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност што сигурно ќе го надополни секој стил. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до прекрасни пејзажи. Со асортиман на големини и стилови, како што се врамени, изменети врамени, панел, алуминиум, дрво платно или други медиуми, нашата уметност сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом. Од спалната соба, до дневната соба, па дури и во канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка прави професионално рачно изработена, подготвена да виси wallиден декор што ќе се восхитува за наредните години! Важно : Избегнувајте купување фалсификувани производи и трансакција со неовластени продавачи. Побарајте го нашето лого на пакувањето за секој наш производи. Заедницата на трговската марка е посветена на обезбедување на потрошувачот апсолутна најдобра цена и вредност на целата наша линија на производи, што ги обезбедуваме со примена на ригорозен процес на контрола на квалитетот. Заштитената марка за трговска марка е регистрирана трговска марка заштитена од. Закон за трговска марка и ќе биде енергично одбрани. Дани Гордон уметност 'Ротвејлер во црвен камион' платно уметност.

Им се допаѓа и на купувачите..