• Ново
Швајцарска технологија печатена скијачка јакна со Худ девојки 4-16
zoom_in

Швајцарска технологија печатена скијачка јакна со Худ девојки 4-16

DEN 956.64

Износ
check Во продавницата.

Таа може да ги храбри елементите додека патуваше на училиште или да ги удри падините во зимска скијачка јакна од Свисстех со покачен стил и карактеристики. Швајцарски технолошки девојки 4-16 печатена скијачка јакна со аспиратор : Peakblast ве одржува топло во ветровити услови. Пикрезист со надворешна обвивка отпорна на вода. Peak Flex обезбедува истегнување за дополнителна удобност. Пропусен водоотпорен, лагер за дишење. Јакна за печатење. Прилагодлива аспиратор со јака за штанд за да одговара на кормилото. Затворање на преден патент. Долги ракави со врзани манжетни и јазичиња за престој. Предни џебови за затоплување за затоплување на рацете. Поштенски ракав отпорен на вода џеб за медиуми. Џеб за очила. Skiеб за скијање на скијање со бришење на очила. Прислушувани шевови за да се задржи влагата надвор. Внатрешни џебови; Поправено здолниште во прав. 100% полиестер. Машина за перење. Големини : 4/5, 6/6x, 7/8, 10/12, 14/16.

Им се допаѓа и на купувачите..