• Ново
Супериорен Аден Плетенка Јута Со Раб Затворен 2 '5 8 Површина Килим
zoom_in

Супериорен Аден Плетенка Јута Со Раб Затворен 2 '5 8 Површина Килим

DEN 2.00

Износ
check Во продавницата.

Додадете рустикален допир во вашиот простор за живеење Со Јута Со Плетенка Од Аден со Тепих во Затворен Простор. Изработена од 100% природни влакна од јута, меката, но сурова текстура го прави овој килим совршен за модерен или еклектичен распоред. Килимите од јута ја кријат нечистотијата и брз вакуум е се што ви треба за да ги одржувате чисти и уредни во текот на целата година. Земјената, природна боја на јута е нагласена со раб што цвета за да додаде рафиниран минимализам и текстура додека беспрекорно се меша со различни ентериери. Овој реверзибилен тепих ги прави опциите за украсување бесконечни благодарение на неговиот современ и разноврсен дизајн. Сетот Вклучува : (1) Тепих За Површина. Материјал : 100% Природен Јута. Бои : Природни. Шема : Плетенка. Тежина : 3100 GSM. Квалитет : Идеален За внатрешни простории со голем сообраќај како дневни соби, спални соби и ходници. Стил : Секојдневен, Крајбрежен, Модерен, Еклектичен, Преоден, Рустикален. Нега : редовно Вакуумирајте за да спречите поставување прашина и трошки во влакната. Избегнувајте континуирано изложување на сончева светлина. Свртете од време на време за изедначување на абењето. Килимите се отпорни на дамки, мувла и мувла. Место чиста за најдобри резултати. Димензии : 2' x 3' е широк 2 стапки x 3 стапки долг, 2' 6" x 8' е широк 2 стапки 6 инчи x 8 стапки долг, 2' 6" x 12' е широк 2 стапки 6 инчи x 12 стапки долг, 3' x 5' е 3 стапки широк x 5 стапки долг, 4' x 6' е 4 стапки широк x 6 стапки долг, 5' x 8' е широк 5 стапки x 8 стапки долг, 6' x 9' е 6 стапки широк x 9 стапки долг, 8' x 10' е широк 8 стапки долга 10 стапки, 9' х 12' е широка 9 стапки х 12 стапки долга.

Им се допаѓа и на купувачите..