• Ново
Заштитен знак Ликовна Уметност Ананас Пица Платно Уметност Од Барбара Потсмеваат
zoom_in

Заштитен знак Ликовна Уметност Ананас Пица Платно Уметност Од Барбара Потсмеваат

DEN 1530.08

Износ
check Во продавницата.

Уметник : Барбара Потсмев Предмет : Кујнски Стил : Рустикален Тип На Производ : Уметност На Платно Завиткана Во Галерија ова подготвено за закачување, уметничко парче завиткано во галерија има ананас во центарот на рамката. Истакнати Бои : Жолта, Тен, Зелена, Кафеава, Вино Барбара Потсмеваат е на живот патување извршуваат нејзиниот сон да стане уметник. Нејзината љубов кон природата и цвеќињата секогаш го наоѓа патот во нејзините слики. Нејзините омилени предмети се градинарски сцени, цветови, празнични и селски сцени. Нејзините слики се лиценцирани за игла, уметнички отпечатоци од декоратори, таписерии, календари, позадини, картички, загатки и многу други производи. Таа живее во прекрасната северна Џорџија планини со нејзиниот сопруг Џим и нивното куче, Пени. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. ананас во центарот на рамката.

Им се допаѓа и на купувачите..