• Ново
Чудовиште HDTV Безжични Слушалки Комплет Со Bluetooth Предавател
zoom_in

Чудовиште HDTV Безжични Слушалки Комплет Со Bluetooth Предавател

DEN 478.08

Износ
check Во продавницата.

Практично проследувајте аудио од тв и системи за игри до Bluetooth слушалки, звучни ленти или звучници оддалечени до 33 стапки. Дизајнот што изолира бучава преку уво ги блокира звуците во позадина и обезбедува звук со врвен квалитет. За да инсталирате, поврзете го Bluetooth предавателот со ВАШИОТ HDTV користејќи го приклучокот за аудио-излез од 3,5 мм. Можете да го монтирате предавателот во близина користејќи ја вклучената самолеплива монтажа. Следно, вклучете и вклучете Го предавателот Bluetooth. Вклучете ги и спарете Ги Слушалките Bluetooth на предавателот и уживајте во аудио од ВАШИОТ ТЕЛЕВИЗОР што се емитува безжично до слушалките или звучната лента bluetooth. Безжично проследувајте аудио од Телевизори и системи за игри до слушалки bluetooth®. Слушалките за изолација на бучава преку Уво Bluetooth® обезбедуваат јасен стерео звук . Погодно напојувано ОД USB-портата НА ВАШИОТ HDTV или со вклучен USB ѕиден адаптер . Брза инсталација и лесно поставување . Вклучува : USB Ѕид Адаптер, Микро USB Кабел, 3.5 мм Аудио Кабел, Bluetooth Слушалки.

Им се допаѓа и на купувачите..