• Ново
Одржлива повеќенаменска хартија, фунта, листови од фунта ,,
zoom_in

Одржлива повеќенаменска хартија, фунта, листови од фунта ,,

DEN 466.08

Износ
check Во продавницата.

Одржливата хартија за печатач Element Ree е прифатлива опција за хартија за употреба дома, училиште или во канцеларија. Одлично е за секојдневно печатење, како што се е -пошта, извештаи, презентации, истражувања, задачи на час и многу повеќе! И со, избор на Element Ree, поддржувате одржлив процес кој има мало влијание врз животната средина, како и на вашиот буџет! Се прашувате како? Element Ree е еко -пријателска хартија за печатач направена од чипови за отпад од пилани со процес на пулпа што дава 50% повеќе хартија од иста количина на дрво во однос на стандардната хартија за копирање. Процесот на правење хартија за еко -пријателски јазик е исто така управуван од ветер и хидроенергија кој користи 47% помалку вода и генерира околу половина од отпадот од јаглерод на стандардна хартија за копирање. Елементарот за печатач е мудар избор за секојдневно печатење - е -пошта, извештаи, презентации, истражувања, задачи на час и многу повеќе!. Пакетот вклучува 1500 листови од 8,5 ”x 11” одржлива хартија за копирање/печатач. Подебела од нормалната хартија за копирање, одлично е за двострано печатење (без шоу преку).

Им се допаѓа и на купувачите..