• Ново
Музичка играчка поставена електронска тастатура за гранд пијано со микрофон и светла за преправање на игра и развој на образованието
zoom_in

Музичка играчка поставена електронска тастатура за гранд пијано со микрофон и светла за преправање на игра и развој на образованието

DEN 383.84

Износ
check Во продавницата.

Дајте му на вашето дете дар на музика! Нашето интерактивно пијано доаѓа со тони забавни одлики за да уживате во вашиот мал Моцарт. Направено со музика и звуци наоколу, оваа тастатура создава бескрајни можности за музичко истражување. Изберете помеѓу звуци како што се пијано, тапани, рог, цимбал, ксилофон и повеќе, или играјте со различни звуци на животни. Пијаното, исто така, доаѓа со прилагодлив микрофон за играчки за некоја забава за пеење. Потребна е 3 АА батерија. Оваа висококвалитетна играчка е без БПА и без фталати. 4 АА батерии се потребни и вклучени. Препорачано за мали деца 2 години и повеќе. Интерактивно пијано со прилагодлив микрофон за играчки. 5 звуци на инструменти : пијано, тапани, рог, ксилофон, плескање. 3 звуци на животни : коњ, слон, куче. Контрола на волуменот, ритам и темпо. Охрабрете развој на креативност, имагинација и координација. Сетот за едукативна игра обезбедува часови на забава и учење за момчиња и девојчиња! . Потребни се батерии од 3 x AA. Мери околу 11 инчи долги до 9 инчи високи за 2,5 инчи широк.

Им се допаѓа и на купувачите..