• Ново
Универзална Машина За Шиење Игли
zoom_in

Универзална Машина За Шиење Игли

DEN 2.67

Износ
check Во продавницата.

Користете ГИ овие игли за машини за шиење со тешки ПЕЈАЧИ кога шиете тешки ткаенини како тексас или кожа. Избраните големини на игли ви овозможуваат да ја изберете иглата што најмногу одговара на вашата ткаенина. Големини на игли кодирани во боја вклучуваат сина големина 90/14 за употреба на кожа, виолетова големина 100/16 за употреба на ткаени ткаенини во тешка категорија како тексас или кожа и сребро. Иглите може да се користат на ПЕЈАЧОТ, Братот, Кенмор и други квалитетни машини за шиење. Комплет од 5 тешки машински игли во различни големини. Користете за стандардни проекти за шиење на тешки ткаенини како што се тексас, кадифе или кожа. (2) виолетова големина 100/16 за ткаени ткаенини во тешка категорија, (2) сребрена големина 110/18 за тексас, драперија и кадифе и (1) сина големина 90/14 за кожа. Машинските игли доаѓаат во тенки и удобни случаи, обележани со големини на јасен капак.

Им се допаѓа и на купувачите..