• Ново
Свети тропе Светло Сива 7'9 9'6 Традиционален Правоаголник Област Килим
zoom_in

Свети тропе Светло Сива 7'9 9'6 Традиционален Правоаголник Област Килим

DEN 2704.00

Износ
check Во продавницата.

Класичната колекција Сент тропе содржи шема на медалјон инспирирана од персија во различни класични традиционални тонови и ќе изгледа одлично во секој простор. Прекрасен и шарен, овој килим се одликува со лесен за одржување среден куп со минимално или без пролевање. Издржлив бидејќи е стилски, овој килим е одличен за области со голем сообраќај и е погоден за миленичиња и семејство! Машина ткаени Во Турција со 100% полипропилен. Самото место или професионално чисти. Килим рампа препорачува. 100% Полипропилен. Машина Ткаени Во Турција. Среден Куп. Висина На Купот : 0,2". Само Во Затворен Простор. Модерен и еклектичен, Овој Традиционален стилизиран килим додава елегантен изглед на вашиот простор. Крем, Светло Сива, Тен, Светло Беж, Јаглен. Нијанси На Крем, Светло Сива, Тен, Светло Беж, Јаглен. 8' х 10 ' Правоаголник Површина Килим. Различни бои и големини достапни во колекцијата. Уметнички Ткајачи. Дизајниран да издржи секојдневно носење, овој килим е одобрен за деца и пријателски за миленичиња. Совршен за области со голем сообраќај во вашиот дом, како што се дневна соба, трпезарија, кујна и ходници. Лесен за чистење и одржување, препорачуваме редовно чистење со правосмукалка и чистење на самото место со чиста крпа. Секогаш прво тестирајте мала површина. Вакуумите со канистер без шипки за тепање се оптимален тип на вакуум за употреба на килими, но можете да го користите и рачниот додаток на исправен вакуум. Функционалниот Среден Куп овозможува погодно поставување во влезовите, под мебелот и нема да ги попречува вратите. Една година ограничена гаранција производителот. Килим Рампа Препорачува.

Им се допаѓа и на купувачите..