• Ново
Нурисон Современ Тркач Килим, 2 ' 2 10'
zoom_in

Нурисон Современ Тркач Килим, 2 ' 2 10'

DEN 1.33

Износ
check Во продавницата.

Со палета на богат блуз, мистериозни сиви и зачадени тегови, Калобра нуди свеж и софистициран изглед во колекција на тепих во затворен/надворешен простор. Овие убавици со лесна нега и ниска барака имаат посебен, текстурален допир на купот со крој и јамка, толку необичен во секојдневната колекција на килими. Тие носат неочекувана елеганција на вашиот базен, двор, трем или балкон и се идеални за вашиот дом на плажа или за која било внатрешна локација. Современите и преодни дизајни се со рамна моќност од 60% полипропилен и 40% полиестер, така што можете да ги исчистите со правосмукалка или црево-исплакнете и исушете ги со минимална врева и максимално влијание во стилот! Кружното размислување дава одлична изјава за дизајн! Овој тепих од областа медалјон-мотив од Колекцијата Калобра е разноврсен и елегантен избор за секоја локација, внатрешна или надворешна. Моќ-се наѕираше во сиви нијанси со посебен квалитет на купот за сечење и јамка. Преоден дизајн со класична, елеганција на сечење и јамка. Идеален за модерен начин на живот во влакна за лесна нега. Внатрешно/надворешно, само црево надолу и суво на воздух. Поради деталната конструкција на нашите килими, и рачно изработени и машински изработени, големини може да варираат до три инчи во ширина или должина. Килим рампа препорачува.

Им се допаѓа и на купувачите..