• Ново
Pylepro PPHP158AI Систем за преносни звучници, W RMS
zoom_in

Pylepro PPHP158AI Систем за преносни звучници, W RMS

DEN 2879.20

Износ
check Во продавницата.

PPHP158 AI е напојуван, широко покриен, двонасочен звучник што го опфаќа целосниот аудио спектар, фалејќи се на високи 1400 вати со целосен опсег, моќ без нарушување. Таа турка сè, од трепет бас до високо ниво, сите во еден засилен кабинет. Исто така, има и i Pod -пристаниште, плус слот за SD картички и USB порт, за да можете да ја пуштите вашата омилена музика право на уредот. Овој звучник е опремен со два влезови XLR, како и со стандарден стерео RCA влез за да смести повеќе микрофони и кој било електронски инструмент истовремено, секој со своја контрола на јачината на звукот. Прилагодете го звукот на вашите сопствени спецификации користејќи ги контролите на бас и високи и користете го миксер со 3 канали за да го усовршите билансот на инструменти. Овој звучник има приклучок за монтирање од 35 мм за мноштво апликации. Исто така, постои излез XLR и �� ", така што можете да го користите овој звучник како засилувач и да се поврзете со друг. Идеално за ленти и диџеи како главен систем за засилување на PA или инструменти, така што можете да ја потресете публиката насекаде, на. Клуб или забава. И секогаш ќе бидете подготвени за следната свирка - овие звучници се доволно компактни за да бидат вистински преносни и доаѓаат со рачка за лесно носење. Исто така, ќе добиете кристално чиста акустика во вашиот дом како монитор . 1,75 "најсовремени возачи на титаниум и 15 " субвуфери се заштитени со метална скара, така што знаете дека вашиот звук е безбеден. Pylepro PPHP158ai System на преносни звучници, 600 W RMS ја чувствуваат суптилноста на вашата музика Преку во пенливи детали со системот за звучници PPHP158 AI. Се одликува со активен субвуфер за цветање и моќни тонови. Слотот за SD картички ви овозможува да ги репродуцирате вашите песни без потреба од кој било друг електронски гаџет. Наполнете ги вашите гаџети во движење со интегрираната USB порта.

Им се допаѓа и на купувачите..