• Ново
Линг Линг Тонкотусу пилешко рамен замрзнат азиски ентузија, 9.15oz
zoom_in

Линг Линг Тонкотусу пилешко рамен замрзнат азиски ентузија, 9.15oz

DEN 319.84

Износ
check Во продавницата.

Обидете се со Линг Линг Тонкотсу пилешко рамен, замрзнатиот рамен направен од јапонскиот бренд за храна #1. Нашиот рамен изработен од готвачи ви овозможува да уживате во целиот вкус на посета на вашата омилена продавница за глупак, во вашиот дом, за само неколку минути. Нашиот автентичен рецепт има богата, кремаста супа и автентични тестенини од рамен кои ја одржуваат својата цврста, нежна текстура во текот на вашето искуство во јадење. Најдете нè во патеката за замрзнување! Линг Линг, направете го тоа автентично. Комбинира нежно пилешко бело месо, совршено текстурирани тестенини, зелен кромид, пченка, моркови и црвени пиперки во автентична супа . уживајте во автентичен рамен за само 4 минути, директно од вашата микробранова печка. Доаѓа во удобен, единечен сад за сервирање. Уживајте како оброк или закуска, во кое било време од денот!- Посетете ја нашата веб-страница www.ling Следете нè на Фејсбук во кујната Линглингасјан- како нас на Инстаграм на Линглингасјанкинчен.

Им се допаѓа и на купувачите..