• Ново
Дорман 902-Термостат За Ладење На Моторот За Специфични Модели на Тојота одговара избери: 1986 - ТОЈОТА СУПРА, 1983-ТОЈОТА ЧЕЛИЦА
zoom_in

Дорман 902-Термостат За Ладење На Моторот За Специфични Модели на Тојота одговара избери: 1986 - ТОЈОТА СУПРА, 1983-ТОЈОТА ЧЕЛИЦА

DEN 1343.20

Износ
check Во продавницата.

Ова куќиште на термостатот за ладење на моторот за замена е дизајнирано да одговара на вклопувањето и издржливоста на куќиштето на термостатот на акциите на одредени возила. Тој е дизајниран да издржи екстремни температурни промени за да го продолжи работниот век. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Идеална замена - овој термостат за ладење на моторот директно го заменува оригиналното домување на одредени години на возилото, прави и модели. Издржлива конструкција - овој дел е специјално дизајниран да издржи екстремни температурни промени и да се спротивстави на пукање и протекување. Економичен и сигурен - нуди оригинален квалитет на производителот по пониска цена отколку добивање замена кај дилерот. Водечки дизајн во индустријата-професионално дизајниран од лидерот на резервниот пазар во куќиштата на термостатот за замена. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Тојота Челица : 1982, 1983, 1984, 1985, 1986 Тојота Кресида : 1983, 1984, 1985, 1986, 1987, 1988 Тојота Супра : 1986, 1987. Дополнителни Карактеристики Боја : Природно. Материјал : Метал.

Им се допаѓа и на купувачите..