• Ново
Херпкул акрилен рептил Terrarium 6
zoom_in

Херпкул акрилен рептил Terrarium 6

DEN 687.84

Износ
check Во продавницата.

Терариумот со акрилен рептил на херпел е совршено место за да го направите вашиот влекач или мало милениче да се чувствува како дома. Одлично за родители за миленичиња за прв пат или родители на миленичиња со повеќе мали критичари, овој терариум е одличен за влекачи и копнени миленичиња, како скорпии, гуштер, жаба, пусти од пусти, субадул тарантули, изоподи и многу повеќе. Стабилниот дизајн ви овозможува да зачувате повеќе од едно куќиште во ограничен простор и високо-одделението, транспарентен материјал ви овозможува на вас и на вашето домашно милениче со јасен поглед од 360 степени. Плус, горниот дел од врвот не само што обезбедува видливост за вас, туку исто така помага да се задржи повеќе влага за вашиот другар. Дизајнирано со H-заклучување, лизгачки затворање со еден клик со силни магнетни прилепувања, така што можете лесно да пристапите до вашето домашно милениче, но ПЕТ не може да излезе . Стабилниот дизајн ви овозможува да ги чувате вашите миленици во една област додека заштедувате простор. Терариумот е направен од јасен материјал кој е водоотпорен и пријателски за топлинска подлога.

Им се допаѓа и на купувачите..