• Ново
Мека Трага Приколка Отцепен Прекинувач Комплет Систем Со Батерија
zoom_in

Мека Трага Приколка Отцепен Прекинувач Комплет Систем Со Батерија

DEN 2.67

Износ
check Во продавницата.

За сите и сите видови приколки со електрични сопирачки за приколки, комплетот за отцепување ВИ обезбедува опрема што треба да ја подготвите. Ние нудиме три различни комплетни отцепени системи за да се приспособат на различни големини на приколки и да ги задоволат вашите специфични потреби за влечење. Сите наши комплети за отцепување се тестираат за ваша безбедност и ги исполнуваат барањата ЗА точки за одржување и отцепување ситуации. Системот ЗА отцепување CURT Moft-Trac 2 доаѓа со батерија од 12 волти, 5 засилувачи и најлонски прекинувач за отцепување за сигурно активирање. Батеријата е дизајнирана да се полни за долгорочна употреба, а прекинувачот за отцепување доаѓа со 48" јаже за да одговара на повеќето комбинации на приколки за возила. Овој комплет не вклучува полнач за батерии. За да ја одржите батеријата добро заштитена од елементите и да овозможите практично монтирање на вашата приколка, овој комплет за отцепување Мек-Трак 2 доаѓа и со кутија за батерии со највисоко оптоварување. Куќиштето е направено од издржлива пластика за да биде без ' рѓа и има метален држач за монтирање со дупка 3-1/8", за монтирање на јазикот на приколката или на столб за приклучок. Никој не се качува на приколка очекувајќи бегство, но тоа не значи дека треба да влечете неподготвени. Бидете подготвени за се со комплет за отцепување. Активира електрични сопирачки за приколка во случај на отцепување. Компатибилен со приколки со најмногу три оски. Кабелскиот јаже од 48 инчи го поврзува возилото за влечење со батеријата на приколката.

Им се допаѓа и на купувачите..