• Ново
Дорман 579-Прстен За Заклучување На Резервоарот За Гориво За Избрани Модели На Инфинити Нисан Одговара На Нисан Алтима
zoom_in

Дорман 579-Прстен За Заклучување На Резервоарот За Гориво За Избрани Модели На Инфинити Нисан Одговара На Нисан Алтима

DEN 711.20

Износ
check Во продавницата.

Заклучен Прстен За Пумпи За Гориво : 91-96 Инфинити Г20, 93-03 Нисан Алтима, 95-98 Нисан 240СХ Дорман 579-201 Прстен За Заклучување На Резервоарот За Гориво За Избрани Модели Инфинити/Нисан, Црна Директна замена - овој прстен за заклучување на резервоарот за гориво одговара на вклопувањето, функцијата и перформансите на оригиналниот дел. Идеално решение-Се Препорачува за замена секогаш кога единицата за испраќање се сервисира за да се обезбеди сигурно поврзување со резервоарот за гориво. Издржлива конструкција-Произведена од квалитетни материјали за супериорна услуга и сигурност. Доверлив дизајн-Поддржан од тим дизајнери и инженери на производи со над 100 години искуство во автомобилскиот резервен пазар. Години на моделот на возилото овој дел одговара : . Инфинити Г20 : 1991, 1992, 1993, 1994, 1995, 1996. Нисан 240СХ : 1995, 1996, 1997, 1998. Нисан Алтима : 1993, 1994, 1995, 1996, 1997, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003 . Дополнителни Карактеристики Боја : Црна.

Им се допаѓа и на купувачите..