• Ново
Дорман 635-Тајмингот На Моторот За Специфични Модели на Форд Одговара избери: 1987 - ФОРД Ф150, 1987 - Форд Ф250
zoom_in

Дорман 635-Тајмингот На Моторот За Специфични Модели на Форд Одговара избери: 1987 - ФОРД Ф150, 1987 - Форд Ф250

DEN 483.52

Износ
check Во продавницата.

Овој капак за тајминг за директна замена одговара на вклопувањето и функцијата на оригиналниот капак на опремата за сигурна поправка. Овој дел претрпе опсежно тестирање за да обезбеди почитување на прецизните стандарди за дизајн. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Директна замена - овој капак за тајмингот на моторот одговара на вклопувањето и функцијата на оригиналниот капак на опремата. Издржлива конструкција - овој дел е специјално дизајниран да издржи екстремни ниски температури за долг работен век. Економично решение-нуди оригинален квалитет на опремата по конкурентна цена. Тестиран квалитет - овој дел претрпе обемно тестирање за да обезбеди квалитетно вклопување и долг работен век. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Форд Бронко : 1987, 1988, 1989, 1990, 1991, 1992, 1993, 1994, 1995, 1996 Форд Е-150 Еконолин Клуб Вагон : 1987, 1988, 1989, 1990, 1991, 1992, 1993, 1994, 1995, 1996. Форд Е-150 Еконолин : 1987, 1988, 1989, 1990, 1991, 1992, 1993, 1994, 1995, 1996 Форд Е-250 Еконолин Клуб Вагон : 1988, 1989, 1990, 1991 Форд Е-250 Еконолин : 1987, 1988, 1989, 1990, 1991, 1992, 1993, 1994, 1995, 1996. Форд Е-350 Еконолин Клуб Вагон : 1988, 1989, 1990, 1991, 1992, 1993, 1994, 1995, 1996 Форд Е-350 Еконолин : 1988, 1989, 1990, 1991, 1992, 1993, 1994, 1995, 1996 Форд Еконолин Супер Должност : 1996. Форд Ф-150 : 1987, 1988, 1989, 1990, 1991, 1992, 1993, 1994, 1995, 1996 Форд Ф-250 : 1987, 1988, 1989, 1990, 1991, 1992, 1993, 1994, 1995, 1996, 1997 Форд Ф-350 : 1988, 1989, 1990, 1991, 1992, 1993, 1994, 1995, 1996, 1997. Дополнителни Карактеристики Боја : Сребро.

Им се допаѓа и на купувачите..