• Ново
Заштитен знак Ликовна Уметност Шард 2 Платнена Уметност Од Иѕузепе Торе
zoom_in

Заштитен знак Ликовна Уметност Шард 2 Платнена Уметност Од Иѕузепе Торе

DEN 2.67

Износ
check Во продавницата.

Уметник : Џузепе Торесубјект : Градски Пејзаж : Модерен И Современ Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова уметничко дело подготвено за закачување, завиткано во галерија има мост од левата страна на градскиот пејзаж.Сакам да патувам, и јас сум подготвен да работам насекаде во светот за да ги подобрам моите вештини и да работам со луѓе кои ја имаат истата страст. Особено ме интересираат пејзажи и градски пејзажи, но сакам и портрети за ноќевање со појадок и астро фотографија. Јас сум ноќен стрелец, ги сакам боите, расположението на ноќното светло и сакам да одам со мојот статив, сам во темнината Giclee (jee-clay) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. мост на левата страна од градскиот пејзаж.

Им се допаѓа и на купувачите..