• Ново
Трговска марка ликовна уметност „праски“ четкана алуминиумска wallидна уметност од Пат Саундерс-Вајт
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност „праски“ четкана алуминиумска wallидна уметност од Пат Саундерс-Вајт

DEN 3.00

Износ
check Во продавницата.

Уметник : Пат Саундерс-Вајтсјубјект : Слики за животни : Модерните слики од животни ја основаа како национален уметник за портрети за миленичиња. Пат носи елемент на спонтаност, смелост и хумор во жанр кој е често вкочанет и фото реален. Големиот „Ах-ха!“ Момент беше кога го наслика своето прво животно. Четиринаесет години подоцна, таа сè уште го наоѓа ова возбудлива ниша. Првите слики од животни во овој нов стил и техника gave дадоа чувство на „враќање дома“ по долго патување. Пат учествува во Националните ревии и презентира работилници во нејзиното домашно студио и разни места за работилници. Таа ја донира својата работа на годишно ниво на непрофитни средства за прибирање финансиски средства. Ова алуминиумско уметничко дело од 16x22 е подготвено да виси. Сликата е отпечатена на врвот на композитниот панел со дебела алуминиум со дебелина од еден осми инчи за додадена текстура и сјајност. Оваа техника овозможува да се покаже четканата алуминиумска текстура, обезбедувајќи брилијантен ефект и сатенска завршница што е невидена. Материјалот за кадрирање на уметничките дела прикачен на грбот чисто го крева парчето од wallидот за да му даде лебдечки ефект. Оваа уметност обезбедува прекрасен, модерен, елегантен дизајн без најголемиот дел од рамката и е задолжителна за кој било простор. лама.

Им се допаѓа и на купувачите..