• Ново
Начин да ги прославите детските активности за благодарност на благодарноста со налепници, КТ
zoom_in

Начин да ги прославите детските активности за благодарност на благодарноста со налепници, КТ

DEN 463.84

Износ
check Во продавницата.

Табелата за деца на Денот на благодарноста не е завршена без начинот да ги прославите детските активности на благодарноста на Денот на благодарноста со налепници, 16 КТ. Секој пакет вклучува 16 пласмани со хартија со мерење 10 "до 13 " што ќе ги задржи децата да се забавуваат за целиот оброк. Одликувајќи се со празна илустрација на мисирка, игри со зборови, тик-так-пети и налепници, овие пласмани за активности ќе ги воодушеват вашите најтешки гости. Поставете креони, маркери или обоени моливи, и оставете ги останатите на нив. Продадени во пакувања од 16, овие плакати можат да бидат спарени со сите други материјали за забави на Денот на благодарноста. • Секој пакет вклучува начин за славење на пласмани за активности на Денот на благодарноста со налепници, 16 КТ. • Пласматите за активност на хартијата измерат 10 "од 13" и имаат илустрации и игри на Денот на благодарноста. Совршено за забава на Денот на благодарноста, овие пласмани со хартија ќе ги задржат децата да се забавуваат и да направат чистење на ветре. • Поставете маркери, креони или обоени моливи, и оставете ги вашите најтешки гости да се креативни! • Исто така, не заборавајте да ги проверите другите артикли од нашиот широк избор на партиски материјали, вклучувајќи дополнителни украси и прибор за јадење за сите ваши потреби за сервирање.

Им се допаѓа и на купувачите..