• Ново
Термос Децата од не'рѓосувачки челик изолирани со слама шише со слама, Спајдермен, Флорит Оз
zoom_in

Термос Децата од не'рѓосувачки челик изолирани со слама шише со слама, Спајдермен, Флорит Оз

DEN 367.52

Износ
check Во продавницата.

Производите на термос го испорачуваат она што е важно секој пат. Како водечки производител на удобни изолирани производи повеќе од 100 години, на Термос им се верува на потрошувачите да обезбедат иновативни преносни контејнери кои промовираат безбеден и здрав начин на живот. Термос испорачува кога е важно. Технологијата на вакуумска изолација на термос практично ја елиминира промената на температурата во контејнерот на пијалоци со создавање простор без воздух помеѓу два wallsидови од не'рѓосувачки челик. Резултатот е изолационен слој кој работи подобро од кој било друг. Супериорен изолиран контејнер од кој може да зависи од да ги чувате пијалоците на вашето дете постудено, посвежо, подолго. Ова шише со хидратација ги одржува пијалоците ладни до 12 часа - повеќе од 10 пати подолго од обичното пластично шише со вода. Конструиран со не'рѓосувачки челик со двојни wallидови, ова шише со слама од 12 унци е практично нераскинливо и изградено за да ги издржи барањата за секојдневна употреба. Одликувајќи се со хигиенски, капакот на копчето, ова шише со слама е лесно да се отвори и пие. Шишето со слама на Thermos Funtainer е опремено со отцепен капак дизајниран за едноставно да се искористи ако случајно се спушти додека капакот е отворен. Капакот потоа може лесно да се врати на своето место, правејќи го ова одличен, безгрижен избор за родители и деца. Со цел да се зголеми неверојатната технологија за изолација, се препорачува да се предложи шишето само пред употреба. Ова може да се постигне со пополнување на шишето со ладна вода од чешма, приложување на капакот и оставајќи го да се одмори неколку минути. Пред да бидете подготвени за употреба, едноставно испразнете ја водата и пополнете со омилениот пијалок. Приложувањето на капакот дополнително ќе ја зголеми термичката ефикасност. Вакуумска изолација со двојни wallидови за максимално задржување на температурата на студ. Технологијата на вакуумска изолација ги одржува пијалоците ладни до 12 часа. Хигиенскиот капак на копчето со копче со поп-ап силиконска слама е лесно да се отвори.

Им се допаѓа и на купувачите..