• Ново
Бактон студио Изабела Класик и традиционална француска беж кадифена ткаенина тапациран и бело готов дрво отоманско столче
zoom_in

Бактон студио Изабела Класик и традиционална француска беж кадифена ткаенина тапациран и бело готов дрво отоманско столче

DEN 3.00

Износ
check Во продавницата.

Деликатната елеганција е во центарот на експресивниот дизајн на столицата Изабела. Направено во Кина, ова ситно парче е на врвот со перница со пена, заштитена со мазен слој на беж кадифена ткаенина. Изабела може да се пофали со живописен стил со нозе од кабриоли украсени во сложено обликување, како и седиште наредено со лента со златен тон и акцентирано со месарски метави. Ова парче бара склопување и неговата мала големина овозможува да се користи во најразлични области, особено во простории со ограничен простор. Дајте им на зафатените простории допир на благодат со столицата Изабела. Димензии : 18.1 "Висока x 14,6 " Широк x 10.6 "длабоки; димензии на седење : 14,6 " широк x 10,6 "длабоко x 18.1 " високи (од подот); Нозе : 15.4 "Висока • Конструиран од MDF дрво и метал • Бела завршница • тапациран во кадифена полиестерска ткаенина и поставена со пена • Цветни обликувани кабриоли нозе • Злато-тон лента со метални метални столпчиња • Потребно е склопување • Направено во Малезија.

Им се допаѓа и на купувачите..