• Ново
Благородни постелнина сива лента со врежана постелнина, близнак
zoom_in

Благородни постелнина сива лента со врежана постелнина, близнак

DEN 453.44

Износ
check Во продавницата.

Насловот на благороднички ленти со врежани плочи од 4 парчиња сет за микрофибер е дизајниран со вашата удобност во умот. Додадете акцент на дизајнерот на вашиот декор во спалната соба со вашиот избор на 3 безвременски обрасци уметнички создадени за да бидат прекрасен додаток во секоја спална соба. Достапно во Charked, Dobby Stripe и Chevron модели. Направено од најдобрите увезени двокреветни предива од микрофибер, создавајќи нов стандард во мекост и дишење, овој сет на листови со 4 парчиња ќе го направи неверојатно тешко да се излезе од кревет наутро. Нашите премија предива се два пати потрајни од памукот, целосно без брчки и совршени за сите сезони. Направено од 100 проценти увезени 95 GSM микрофибер. Сет со 4 парчиња вклучува : 1 рамен лист, 1 поставен лист и 2 перници (близнаци се со 1 перница). 16 in. Длабоки џеб опремени чаршафи, совршени за преголеми душеци. Лесна грижа : Машинско миење ладно, суво суво, отпорно отпорно, не е потребно, без пеглање; Не бели или користете омекнувач на ткаенини. Супериорно ткаење за издржливост и мек допир за дишење. Совршена опција за оние со алергии или чувствителна кожа. Изес : Близнак, полн, кралица, крал и Калифорнија Кинг. Достапно во шест убави бои : аква, сива, слонова коска, мудрец, виолетова и бела боја. Погоден за широк спектар на стилови како што се, модерни, крајбрежни, излитени шик, модерни, модерни, бохо, шик; како и куќа на плажа или современа. . Сет на големина на близнаци вклучува : 1 вграден лист : 39 "W x 75" L +16 ". 1 рамен лист : 66" W x 96 "L. 1 Стандардна перница : 20" W x 30 "L. : . 1 вграден лист : 39 "W x 81" L +16 ". 1 рамен лист : 66" W x 104 "L. 1 Стандардна перница : 20" W x 30 "L. Поставена целосна големина сет на големина : . 1 Вметнат лист : 54 "w x 75" l + 16 ". 1 рамен лист : 81 "W x 96" l. 2 стандардни перници : 20 "W x 30" l. Сетот на големина на кралицата вклучува : . 1 вграден лист : 60 "W x 80" L + 16 ". 1 рамен лист : 90" W x 102 "l. 2 Стандардни перници : 20" W x 30 "L. Сет на големина на кралот вклучува : . 1 Вметнат лист : 78 "W x 80" L + 16 ". 1 рамен лист : 102 "w x 105" l. 2 кралски перници : 20 "w x 40" l. Комплетот на големината на кралот во Калифорнија вклучува : . 1 вграден лист : 72 "W x 84" l + 16 ". 1 рамен лист : 108" w x 102 "l. 2 Кинг перници : 20" w x 40 "L. Направено во Кина.

Им се допаѓа и на купувачите..