• Ново
Убава Обетка Од Хавајска Морска Желка, Обетка Од Петроглиф Од Сребрена Желка, Е Роденденска Сопруга Мајка Девојка Подарок За Вљубените, Остров
zoom_in

Убава Обетка Од Хавајска Морска Желка, Обетка Од Петроглиф Од Сребрена Желка, Е Роденденска Сопруга Мајка Девојка Подарок За

DEN 167.84

Износ
check Во продавницата.

Обетка Од Желка, Обетка Од Обетка Од Желка, Обетка Од Морска Желка, Хавајска Обетка. 925 Сребро. Ширина на обетка : 13 мм. Висина На Обетка : 11 мм. оваа обетка пристигнува во прекрасна кутија за подароци. Модел # : Е4101А. Желка (Хону). Хавајските Морски Желки симболизираат долг живот и среќа. Роаминг полека по должината на бреговите на хавајските острови се мирни морски желки. Многу хавајски морски желки живеат над 150 години, симболизирајќи ја долговечноста. Познат Како Хону на Хавајски, се веруваше дека зелените морски желки се водичи за првите патници на Хаваи. Убава Хавајска Морска Желка Обетка, Стерлинг Сребрена Желка Петроглиф Обетка, Е4101 Роденден Сопруга Мајка Девојка Валентин Подарок, Остров.

Им се допаѓа и на купувачите..