• Ново
Рибандер за ниско ниво на риба
zoom_in

Рибандер за ниско ниво на риба

DEN 0.33

Износ
check Во продавницата.

Лесен за употреба со 4,3-инчен рибник/графикони што комбинира Chirp Sonar со технологијата за снимање на снимање, супер-светло, LED-backlit Grayscale Display, вградена GPS антена и опции за мапирање со висока дефиниција. Т. Mark-4 Chirp ги вклучува сите докажани карактеристики на серијата Mark-4 HDI со додавање на технологија Chirp Sonar-обезбедува поголема чувствителност, подобрена целна резолуција и супериорно отфрлање на бучава за појасна, лесна за да се види риба и риба од игра Цели - сите по изненадувачки прифатлива цена. Fishfinder со низок марка-4 Chirp : Полесно е да се идентификуваат и разликуваат целите на мамките и играта риба. Подобра целна идентификација на поголеми длабочини. Означете риба јасно со побрза брзина на бродот. Ниско-ексклузивен, брилијантен, висока резолуција, 4,3 ", LED-FLOWLIT дисплеј. Chirp Sonar Plus Downscan Imaging : Силата на денешните водечки технологии за риби за риби за да се обезбеди најдобар можен поглед под вашиот брод. Многу точна, вградена GPS антена Плус детална американска мапа во која има повеќе од 3.000 езера и реки и крајбрежни контури на 1.000 стапки. Факултативните надградби на графиконите вклучуваат езерски увид и наутичен увид про и HD, Navionics+и Hotmaps Premium, риболов жаришта про и Jeppesen C-Map Max-N.

Им се допаѓа и на купувачите..