• Ново
Ренвена Момчиња Краток Ракав Маица И Шорцеви Во Собата Фудбал Кошарка Костум Трчање Тренингот 5-Розова 5-6
zoom_in

Ренвена Момчиња Краток Ракав Маица И Шорцеви Во Собата Фудбал Кошарка Костум Трчање Тренингот 5-Розова 5-6

DEN 255.68

Износ
check Во продавницата.

Комплетот Вклучува : 1x Маица, 1x Кратки Услов : Нов без тагматеријал : 100% Полиестертаг Бр.Препорачана Големина На Врвовите По Должина На Половината Length4 XS5-629.9"/76cm19.7"/50cm19.7-31.5"/50-80cm12.2"/31cm3 XS7-830.7"/78cm21.3"/54cm20.5-32.3"/52-82cm13.4"/34cm2 XS9-1032.3"/82cm22.0"/56cm21.3-33.1"/54-84cm14.2"/36cm XS10-1133.9"/86cm23.6"/60cm22.0-33.9"/56-86cm15.0"/38cm S11-1236.2"/92cm24.8"/63cm22.8-35.4"/58-90cm15.7"/40cm M13-1437.0"/94cm25.6"/65cm23.6-37.0"/60-94cm17.3"/Табела со Големина од 44 см значи возрасни опсези за момчиња, но тие се само за општо водство. Изработени од мека ткаенина, што ја отстранува влагата, брзо сушење, обезбедуваат искуство за дишење и удобно носење. Краток ракав маица за момчиња, v вратот, градиент печатење. Спарете со шорцеви, еластичен појас со врвка за влечење внатре за подобро вклопување. Достапни се 6 бои, децата ќе ја користат оваа униформа како дел од нивните неделни активни игри и фудбалски тренинзи. Погоден за активности на отворено, како што се фудбал, кошарка, бадминтон, тенис, спорт, возење велосипед, трчање итн.

Им се допаѓа и на купувачите..