• Ново
Колонијална свеќа со миризба на свеќа, зачин од брусница, Оз, сингл
zoom_in

Колонијална свеќа со миризба на свеќа, зачин од брусница, Оз, сингл

DEN 0.67

Износ
check Во продавницата.

Повеќе од еден век, колонијалните свеќи предизвикаа радост, создадоа спомени и воспоставија пријатни агли во домовите низ Америка. Се гордееме со нашата историја и со нетрпение очекуваме да се преселиме во иднината со истите вредности со кои започнавме - посветеност на нашите клиенти и просторите каде што живеат. Ние се гордееме со создавање мириси што додаваат на радосни семејни моменти, Харкен назад на Среќни времиња и создадете релаксирачки и добредојдени околини во вашиот дом. Освежувачки и зачинето, нашата свеќа со зачини од брусница со осум унца се истура во уникатна овална стаклена тегла и на врвот со стаклен капак за рафиниран изглед. Добијте ги расположението и топлината на сезоната на празници во текот на целата година кога ќе ја запалите нашата миризлива свеќа со зачини од 22 унца брусница. Овошјето се комбинира со цимет, морско оревче и ѓумбир и е избалансиран со мазна ванила за пријатна мирис. Овална стаклена тегла, на врвот со стаклен капак, има елегантен изглед - совршен додаток на секоја просторија во вашиот дом. Повеќе од еден век, колонијалната свеќа предизвика радост, создаде спомени и воспостави пријатни агли во домовите низ Америка. Се гордееме со нашата историја и со нетрпение очекуваме да се преселиме во иднината со истите вредности со кои започнавме - посветеност на нашите клиенти и просторите каде што живеат. Ние се гордееме со создавање мириси што додаваат на радосни семејни моменти, Харкен назад на Среќни времиња и создадете релаксирачки и добредојдени околини во вашиот дом. Светло од слива вино и слатко јаболко, дајте ја оваа свеќа светла и весела мирис . зачинет црн пипер, смачкан ѓумбир, цимет и морско оревче донесете ја топлината на празниците, цела година . ТОП БЕЛЕСТИ : БЛАТНИК : Црна пиперка, смачкана ѓумбир, кора од портокал, кора од портокал, кора од портокал, кора од портокал, кора од портокал, кора од портокал, кора од портокал , Кора од лимон Средни белешки : Слатко јаболко, цимет, Основни ноти на морско оревче : ванила грав, вино од слива. Изгореници со две памучни фитили без олово, нашата свеќа за восок од брусница за зачини со брусница има време на изгореници до 50 часа . внимателно изработена оваа осум-унца свеќа од колекцијата на колонијални свеќи е гордо истури во САД. Овој ден на мајката, покажете му на мајка си колку ја цените со луксузниот опсег на мириси на колонијална свеќа, дизајнирана да и помогне да се развива и да се занесе во некоја многу потребна само-грижа.

Им се допаѓа и на купувачите..