• Ново
10' 8 ' Црна ЛЕД Половина Касета Моторизирана Тенда За Двор што Се Повлекува Со Далечински Управувач
zoom_in

10' 8 ' Црна ЛЕД Половина Касета Моторизирана Тенда За Двор што Се Повлекува Со Далечински Управувач

DEN 1.00

Износ
check Во продавницата.

Алеко Половина Касета МОТОРИЗИРАНА ЛЕР Луксузна Тенда што Може да се Повлече обезбедува совршена количина на сенка за вашиот двор или балкон и ефикасно го штити вашиот дом или бизнис од оштетување од сонце или слаб дожд. Рамката за половина касета е дизајнирана да обезбеди подобра заштита и долговечност на ткаенината, а модерната темно сива боја ќе покаже помалку нечистотија од почестите бели рамки. Ефикасната дисипација на топлина обезбедува стабилни перформанси, истовремено продолжувајќи ја употребливоста на ВАШИТЕ LED светла. Лесно контролирајте ја осветленоста на светлата преку вклучениот далечински управувач. Одликувајќи се едноставно прилагодете го осветлувањето за да одговара на вашата околина. Почнувајќи со меко осветлување, засилете ја осветленоста на вашата светлина. Елегантниот, минималистички далечински управувач, исто така, обезбедува контрола со 1 клик или за проширување, повлекување или запирање на тендата. Кога не се користи, тендата се повлекува во металниот капак на рамката, што ќе ја зачува бојата и издржливоста на ткаенината. Вклучен е електричен мотор кој лесно ја отвора или затвора тендата во рок од една минута. Алеко 10 х 8 стапки Половина Касета МОТОРИЗИРАНА ЛЕР ЛУКСУЗНИ Стигнале Двор Тенда. Далечинскиот управувач работи со мотор и ги контролира светлата. МОТОРНИ обвивки ПРЕДВОДЕНИ светла кои служат како одлично декоративно и функционално осветлување. LED светлата беспрекорно се прикачуваат на моторот. 3-Поставките за Светло нудат опции за создавање идеална средина. Прилагодете од помеки на посветли светла со кликнување на копче. Може делумно или целосно да ја повлече тендата; до 76 квадратни метри покриеност. Рачна рачка е исто така вклучена за рачно повлекување или отворање во случај на без електрична енергија. Рамката за полу Касета има дополнителна покриеност напред . Потребна е 120v наизменична СТРУЈА за моторна употреба. Доаѓа со стандардни вертикални ѕидни загради. Може да се монтира и под настрешницата на покривот со помош на дополнителна Таванска Заграда(се продава одделно). Приклучокот монтиран на ѕид е вклучен за складирање на вашиот далечински управувач. Потребно е склопување. Вистински Димензии На Рамката : 9,8 х 8 Стапки. Вистински Димензии На Ткаенината : 9,5 х 8 Стапки. Рамка Материјал : Прав Обложени Челик и Алуминиум. Материјал Од Ткаенина : Издржлив, Отпорен На Временски Услови 100% Полиестер. ЛЕД Светла Боја : Бела. Боја На Рамката : Темно Сива. Боја На Ткаенина : Црна. Забелешка : за да спречите кршење, не оставајте тенди отворени за време на силни ветрови, силен дожд или снежни услови, бидејќи гаранцијата не покрива физичко оштетување, како што е оштетување предизвикано од екстремни временски услови. Едногодишна Гаранција.

Им се допаѓа и на купувачите..