• Ново
Ликвит Мат Гел Медиум, оз
zoom_in

Ликвит Мат Гел Медиум, оз

DEN 1.00

Износ
check Во продавницата.

Намалете го сјајот на вашата цевка или тегла акрилик со овој гел медиум. Тоа е исто така одлично мат лепило за колаж и други материјали, како и за апликации на платно. Проѕирен кога е влажен и транспарентен кога е сув, гелот нема да ги промени вашите бои - сепак подебелите апликации резултираат со помалку транспарентни суви средни филмови. Измешајте го Со Боја На Уметник Со Тежок Ликвитекс За Да добиете боја слична во длабочината на бојата на маслената боја. Ликвитекс Мат Гел Медиум, 8 мл. Разноврсна-искористете ја како продолжувач, фиксатор или земја. Дебели, мат и транспарентни. Вискозитет и тело слично На Бојата На Уметникот На Тешкото Тело На Ликвитекс.

Им се допаѓа и на купувачите..