• Ново
Бен Хоган Краток ракав Графички активен Поло Поло Пак
zoom_in

Бен Хоган Краток ракав Графички активен Поло Поло Пак

DEN 0.67

Износ
check Во продавницата.

Чувствувајте се удобно и самоуверено каде и да ја носите оваа маичка со кратки ракави. Оваа кошула има живописни печатени обрасци и графика. Овој поло е направен од полиестер за издржливост и има традиционална јака за голф. Технологијата за управување со влага за влага на Бен Хоган помага да ве одржи ладно и суво со цртање пот од вашата кожа. Ткаенината за заштита на сонцето помага да се спречат штетните УВ зраци на сонцето да навлезат во ткаенината. Шевовите за истегнување вклучуваат шевови на рамото што овозможуваат максимален опсег на движење. Издвоите на преполн терен за голф во оваа маичка со кратки ракави од Бен Хоган. Полиестер ја прави оваа кошула трајна, удобна и совршена за долг ден на курсот или на работа . Технологијата за влага за губење на влага помага да ве одржи ладно и суво со цртање пот од вашата кожа. Шевовите за истегнување вклучуваат шевовите на рамото што овозможуваат максимален опсег на движење. Ткаенината за заштита на сонцето помага да се спречат штетните УВ зраци на Сонцето да навлезат во ткаенината. Краток ракав за кратки ракави на Бен Хоган, текстуриран поло голф кошула со јака.

Им се допаѓа и на купувачите..