• Ново
Единствени поволни цени 1-парчиња графити печатени стрии XL софа, жолт
zoom_in

Единствени поволни цени 1-парчиња графити печатени стрии XL софа, жолт

DEN 2.67

Износ
check Во продавницата.

Единствена софа за софата го покрива не само вашиот мебел од истури, абење и солза, туку може да обезбеди и решение за стариот, истрошен тросед со сосема нов и елегантен изглед. Сликите за софа се изработени од ултра-еластична и трајна полиестерска ткаенина. Вградените еластични агли ќе помогнат да се задржи лизгачот на софата во место. Нашите лизгалки се широко користени, со една големина им одговара на повеќето софи.1-седиштето лизгање се вклопува за 35-55 инчи (90-140см) софа стол, 2-седиштето лизгање се вклопува за 57-72 инчи (145-185 см) loveseateat, 3 -Сеата Слипковер се вклопува за 76-90 инчи (195-230 см) троседот, 4-седиштето за лизгање за 92-122 инчи (235-310 см) XL тросед. Големината на бесплатната капа на перница за софа е 16 "x16 " (без вметнување перница). Забелешка : Ако вашиот тросед е L тип комбинира 2 дела одделно, треба да нарачате капа на софата од 2 парчиња за тоа. Оваа покривка на софата е применлива за софи со јаз помеѓу седиштето со потпирачот за грб и потпирачот за рака. Варијабилноста од 2-3 см е можна поради рачно мерење. Измерете ја големината на софата пред да купите. Нормално, големината на лизгачот треба да биде малку поголема од големината на софата. Содржина на потеклото : Увоз на филијала Содржина : 95% полиестер, 5% Спандкс уникатни поговори со 1 парчиња графити печатени стрии XL софа, жолт лизгач на софа, висок истегнување и удобно. Материјал : 95% полиестер и 5% спандекс. Машинско миење ладно Не бели, не се сува суво ниско, не пеглање . Достапно за 1, 2, 3, 4 седишта софа. Пакетот вклучува : 1 x софа покривка, капакот од 1 x перница, некои пена од пена, валани топки од ткаенина. Лесно за инсталирање, погледнете на слика за упатствата за инсталација. Останете на место со лентите за празнини и долните фиксни врски. Земја на потекло : Увезена содржина на ткаенина : 95% полиестер, 5% спандекс.

Им се допаѓа и на купувачите..