• Ново
Bombay Home Monticule Triad Multight Arafe Rug или Runner
zoom_in

Bombay Home Monticule Triad Multight Arafe Rug или Runner

DEN 3.33

Износ
check Во продавницата.

Со колекцијата Monticule, вашата соба ќе има аура на природна убавина. Секој килим е рачно изработен од јута и постепена волна во Индија. Покрај осветлувањето на вашата соба, овие килими се совршени за денешниот органски и "зелена" начин на живот заради ова ново преземање на класичен природен влакна. Килим за собирање на монтикули, повеќе бои и големини : реверзибилен килим. Рачно се разгледуваше и раката заврши. Екстра мека почувствувана волна. Волна и јута. Рачно изработено. Традиционално. Отпорен на лизгање.

Им се допаѓа и на купувачите..