• Ново
Колибри Хели Чврчорење Мега ДИ ГПС Г3н Риба Пронаоѓач 411070-1
zoom_in

Колибри Хели Чврчорење Мега ДИ ГПС Г3н Риба Пронаоѓач 411070-1

DEN 5423.84

Износ
check Во продавницата.

Хеликс 7 чврчорење гпс пронаоѓачите на риби имаат сонар за чврчорење со двоен спектар, автоматска табела во живо, гпс и вграден баземан од колибри. На 7", ултра-Широк дисплеј ви дава доволно простор за прегледување на многуте претходно Вчитани опции за преглед на поделен екран. Чврчорење со двоен спектар : добро Дефинирани лакови од риби со јасен поглед на структурата Што Ја Држи рибата и дното. Комерцијален, низок q chirp transducer, широк режим со двоен спектар за максимална покриеност и тесен режим за максимални детали. Хеликс На Колибри 7 Чврчорење Мега ДИ ГПС Г3н Пронаоѓач На Риби 411070-1 : Префрлете Го Огнениот Сонар : Лесно додавајте или отстранувајте детали, земете ја предвид длабочината на водата, температурата и турбуленциите, дури и гледајте презентации за мамка. Баземан Вграден : Подводен терен и околните точки на интерес - риба и навигација со доверба. Идентификувајте пловци, дневни маркери, опасности, марини, контури, маркери за длабочина и многу, многу повеќе. Вклучува графикони од повеќе од 10.000 езера, плус крајбрежна покриеност за САД. Автоматска Табела Во Живо : Креирајте мапи во реално време на места за риболов, со пристап до карактеристики На Humminbird® Lake master®. Контурите на длабочината на картата, тврдоста на дното и вегетацијата со 8 часа време на снимање. Господар На Езерото Компатибилен : Надградба на лесни за читање контури, обележани опсези на длабочина и лизгачки списоци на езера. Вклучува трансдуцер и хардвер за монтирање, кабел за напојување, држач за монтирање на гимбал. Мега Ди Одредување На Единиците За Сликање : Покриеност до 125'. До 3 ПАТИ повеќе излез од стандардниот Сонар За Снимање Надолу. Мега Си Странични Единици За Сликање : кристално јасно гледање 125' од двете страни на вашиот брод. До 3 ПАТИ повеќе излез од стандардниот Сонар За Странични Слики. AV+ Единици : Вклучуваат navionics+ (Сад и Канада) sd картичка од над 21,000 езера и водни тела. Мега Ди Чо Контролна Глава Само Единици : Трансдуцерот не е вклучен. Компатибилен Со Мин Кота Вграден во мега ди тролинг мотори.Г3н Вмрежување/Bluetooth Единици : Брз Етернет Вмрежување за поврзување на повеќе пронаоѓачи на риби или надградба на дополнителни технологии како Minn Kota i-Пилот Врска, 360 Слики и Чврчорење Радар. Bluetooth овозможува функции како ажурирања на безжичен софтвер од Паметната Апликација Humminbird Fish и прикажување телефонски известувања на вашата Колибри. Контролирајте ги вашите најкористени карактеристики со опционален далечински управувач Bluetooth (RC2).

Им се допаѓа и на купувачите..