• Ново
Роланд Кокосово Млеко, Класичен, Оз
zoom_in

Роланд Кокосово Млеко, Класичен, Оз

DEN 1.33

Износ
check Во продавницата.

Роланд Кокосовото Млеко има вкусен вкус со малку сладок вкус. Се прави со поминување на кокосово месо низ ренде и потоа стискање за да се отстрани млечната течност. Водата се додава за да се создаде мазна и густа конзистентност. Тоа е здрав извор на диетални влакна, витамин Ц, калциум и железо. Послужете ја оваа конзерва кокосово млеко од 14 мл изладена како освежителен пијалок или истурена врз вашите омилени топли или ладни житарки. Роланд Кокосово Млеко, Класичен, 14 мл : Конзервирано кокосово млеко. Добро протресете. Послужете разладено. 14 мл.

Им се допаѓа и на купувачите..