• Ново
Двор во април Април Југозападен затворен простор за надворешно подрачје, 9 '12', Греј морнарица
zoom_in

Двор во април Април Југозападен затворен простор за надворешно подрачје, 9 '12', Греј морнарица

DEN 0.67

Износ
check Во продавницата.

Safavieh Outdoor CY8863-36812 Дворот Греј / Морнарискиот килим веднаш го трансформира вашиот двор, внатрешен двор, палуба, сончева соба, веранда или базен покрај килим. Забележителна колекција во дворот во затворен простор. Овој трендовски килим е направен со засилени синтетички влакна во специјален ткаен сисал кој постигнува сложени дизајни кои се лесни за одржување. Земете украсување на отворено на следното ниво со овие колекции поканувајќи асортиман на класични и современи дизајни и посакувани модни бои. Моќта се наomираше во Турција. Висина на купот : 0,25 ин. Ниту една подлога за поддршка, подлога за килими (продадено одделно) за да се избегне менување и лизгање. 100% полипропилен. Отпорен на вода што го прави совршен за употреба на отворено. Додатоци во сликите за живот не се вклучени. Вакуум (по можност еден без ритам) редовно и место чисто; За тешки дамки, се препорачува професионално чистење на килим; Ротирајќи ги килимите на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно носење од сообраќај на нозе и тежина на мебел. Користете заштитници на килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнети купови. За непосредно украсување на преуредување, оваа област килим е еден од најлесните и најмодерните начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Забележете : Сликите и димензиите на производот на нашата веб -страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може да варираат малку. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние даваме се од себе за да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме, ве советуваме дека постои одредена варијација. Моделите може да се разликуваат малку според избраната форма и големина. Пакувањето и превозот на вашиот килим може да предизвикаат привремени набори; Овие површински бранови не се несовршености или штети и постепено ќе се повлекуваат; Задното тркалање или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин за отстранување на набори во килимот во вашата област; Оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се изедначат.

Им се допаѓа и на купувачите..