• Ново
Уметнички ткајачи Традиционална медалјонска област килим, 8,83 '12'
zoom_in

Уметнички ткајачи Традиционална медалјонска област килим, 8,83 '12'

DEN 1600.00

Износ
check Во продавницата.

Наменето да издржи секојдневно носење, овој килим е одобрен од деца и пријателски за миленичиња. Совршено за области со висок сообраќај на вашиот дом, како што се дневна соба, трпезарија, кујна и ходници. Лесно за чистење и одржување, препорачуваме да се испразнуваат редовно и да се исчистат со чиста крпа. Секогаш тестирајте прво на мала област. Вакуумите на канистер без шипки за ритам се оптимален вид вакуум што треба да се користат на килими, но исто така можете да ја користите рачната приврзаност на исправен вакуум. Функционалниот кадифен куп овозможува погодно поставување на влезовите, под мебелот и нема да конструира влезови. 100% полиестер. Машина ткаена во Турција. Низок куп. Висина на купот : 0,03 ". Само затворен. Моден и еклектичен, овој традиционален стилизиран килим додава елегантен изглед на вашиот простор . правливи корали. Нијанси на правливи корали, темно сина, светло розова, сина, бледо сина, праска, жолто , Бледо розово, бело. Разновидност на бои и големини достапни во колекцијата. Laodice. Препорачана е подлога за килим.

Им се допаѓа и на купувачите..