• Ново
Иновативни Текстилни Решенија Розедејл Цврст Дамаск 1-XL Софа Мебел Заштитник, Таупе
zoom_in

Иновативни Текстилни Решенија Розедејл Цврст Дамаск 1-XL Софа Мебел Заштитник, Таупе

DEN 0.33

Износ
check Во продавницата.

Заштитете ја надворешноста на вашиот мебел Со Иновативни Текстилни Решенија Розедејл Софа Мебел Заштитник. Класичниот мотив дамаск додава елеганција во вашата дневна соба и го надополнува секој декор. Меката кадифена ткаенина со низок куп е луксузна. Ажурирајте го вашиот мебел со навлаки за мебел Од Розедејл, лесни за ставање и полетување. Достапно во бои сина, сива и тегет. Најдобро функционира со ширина на седиштето од 78 "(лево кон десно) со длабочина на седиштето од 24" (напред кон назад). Страничните еластични ремени помагаат да се обезбеди лизгање на место. Препорачливо е прво да ја измерите ширината на седиштето, а потоа врз основа на тоа, да одредите која големина најдобро функционира за вас. Наменет да се користи со мебел за перничиња за кутии. Еластичните ремени покриени со ткаенина го одржуваат заштитникот безбеден. Неткаен грб со јазичиња што треба да се вметнат во спојот на седиштето на мебелот. 1 парче за лесна инсталација.

Им се допаѓа и на купувачите..