• Ново
Нурисон Безвременски Класици Медалјон Греј 3'3 5'3 Област Килим
zoom_in

Нурисон Безвременски Класици Медалјон Греј 3'3 5'3 Област Килим

DEN 965.28

Износ
check Во продавницата.

Трансформирајте го вашиот простор во пријатно повлекување со Колекцијата Безвременски Класици. Класичните модели во нежни бои додаваат инстант слој на шарм на овие персиски килими, кои имаат рабови и свилен сјај што убаво ја доловува и рефлектира светлината. Секој килим е изработен од нежно текстура, полиестер со низок профил и е завршен со гроздобер бледнее за допир на безвременски стил. Ве молиме запомнете : тркачките килими не вклучуваат раб. Поканете чувство за карактер во вашата околина со овој персиски килим Од Колекцијата Безвременски Класици. Класичниот цветен дизајн, претставен во меко сиво, е завршен со гроздобер бледнее што додава моментален допир на атмосфера и топлина. Предивата обоени во вселената ги имитираат тонските несовршености на богатото наследство, кое е завршено на двата краја со краток раб. Изработени од полиестерски предива подобрени со мек сјај што се менува во тонот со промени во светлината. Тркачките килими не вклучуваат раб. Персискиот килим носи талент инспириран од гроздобер во вашиот простор. Направено од полиестер. Подобрен со свилен сјај што создава суптилни варијации на бои. Конструкцијата со низок профил лесно се чисти и брзо се поставува рамно. Тркачките килими не вклучуваат раб. Поради деталната конструкција на нашите килими, и рачно изработени и машински изработени, големини може да варираат до три инчи во ширина или должина. Препорачуваме тепих за да ви помогнеме да го задржите вашиот килим на место и да го продолжите неговиот животен век.

Им се допаѓа и на купувачите..