• Ново
Дорман 977 - Сензор За Позиција На Гас За Специфични Модели На Доџ Џип Одговара избери: 1998-ЏИП ЧИРОКИ, 1998 - ЏИП ВРАНГЛЕР ТЈ
zoom_in

Дорман 977 - Сензор За Позиција На Гас За Специфични Модели На Доџ Џип Одговара избери: 1998-ЏИП ЧИРОКИ, 1998 - ЏИП ВРАНГЛЕР

DEN 1275.36

Износ
check Во продавницата.

Овој сензор за позиција на гас е дизајниран да одговара на вклопувањето и функцијата на оригиналниот сензор на одредени возила и е дизајниран за издржливост и сигурни перформанси. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Директна замена - овој сензор за позиција на гас е дизајниран да одговара на вклопувањето и функцијата на оригиналниот сензор на одредени возила. Идеално решение - овој сензор е сигурна замена за оригиналниот дел што не успеа поради замор или електричен дефект. Издржлива конструкција - овој сензор е направен од квалитетни компоненти за да обезбеди сигурни перформанси и долг работен век. Доверлив квалитет-поддржан од тим експерти за производи во Соединетите држави и повеќе од еден век автомобилско искуство. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Доџ Дакота : 1997, 1998, 1999, 2000, 2001 Џип Чироки : 1998, 1999, 2000, 2001 Џип Гранд Чироки : 1998, 1999, 2000, 2001 Џип Вранглер : 1998, 1999, 2000, 2001.

Им се допаѓа и на купувачите..