• Ново
МОЌ СВ LT235 80R 124 120L E BW ГУМА
zoom_in

МОЌ СВ LT235 80R 124 120L E BW ГУМА

DEN 2.67

Износ
check Во продавницата.

Моќта НА ХЕРКУЛЕС СТ2 е терен за автопат, гума за сите сезони произведена за приколки. Оваа гума НЕ Е НАМЕНЕТА ДА СЕ МОНТИРА НА ЛЕСНИ КАМИОНИ, бидејќи нејзината конструкција нема да ја издржи тежината и стилот на изведување на таквите возила. Тоа МОЖЕ ДА се монтира САМО НА ПРИКОЛКИ. Гумата нуди одлична влечна сила во целата сезона. Ова се постигнува со дизајнот на шарата и издржливите сложени елементи. Моделот промовира подобар сув, влажен и зимски временски зафат на површината на патот во текот на неговите перформанси. Користењето на поставеноста на шипката и жлебот и овозможува на гумата цврсто да го фати контактот на патот со дополнителни рабови на гризење. Од друга страна, посилното соединение ја одржува гумата податлива во разноврсни временски услови. Периферните жлебови го спречуваат хидропланирањето со дисперзија на вода и кашест снег од стапалото. Моделот на шарите значително ја подобрува и неговата контролираност. Деталниот ребрест отпечаток внимателно го следи контактот на површината на патот во секое време. Ова ја зголемува неговата реакција на управувањето и стабилноста на возењето. Подоброто ракување и овозможува на гумата цврсто да го фати својот контакт на патот со дополнителни рабови на гризење, нудејќи одлично време на одговор на управувачот и точност на упатствата на влечното возило. Дополнително, во голема мера ја надградува структурната стабилност во текот на нејзините перформанси. Ова спречува нишање на приколката, понатамошно надградување на безбедноста при возење и влечење. Моќта СТ2 има засилена внатрешна структура. Оваа конструкција, со супер високо затегнувачки челични ремени, е во состојба ефикасно да ја подобри носивоста. Бидејќи гумата не се деформира, таа е во состојба безбедно да носи и издржува тешки товари со леснотија. Моделот овозможува исклучителна способност за изведба на гумата. Исклучително ракување влажно и суво. Перформанси на автопатот и Спортови како ракување. Спортски Перформанси. Чувајте ги јазичињата на вашиот животен век. Најдете мир на патот.

Им се допаѓа и на купувачите..